Χωρίς κατηγορία

Κ-19: ΠΑΣ Λαμία – Αστέρας Τρίπολης 1-2

Η ομάδα Κ-19 του ΠΑΣ Λαμία γνώρισε εντός έδρας ήττα με 2-1 από την αντίστοιχη ομάδα του Αστέρα Τρίπολης στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος.

Το συγκρότημα του Λάκη Παπανικολάου με αρκετές αναγκαστικές αλλαγές στη σύνθεση του ηττήθηκε ενώ ο Χριστόφορος Καραγιάννης δεν θα είναι διαθέσιμος στο επόμενο παιχνίδι αφού συμπλήρωσε 4 κίτρινες κάρτες.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό με τον Κωτσόπουλο να βγαίνει τετ-α-τετ και τον Σομογλου να τον νικά αρχικά, με τον επιθετικό των Αρκάδων στην επαναφορά να ανοίγει το σκορ.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν με τον Λαμπρόπουλο σε δύο περιπτώσεις από ισάριθμες εκτελέσεις φάουλ του Αλτανη να μην μπορεί να κάνει το 1-1.

Αντίθετα οι Αρκάδες έφτασαν στο 0-2 από λάθος συνεννόηση της κυανόλευκης άμυνας με τον Κωτσόπουλο να νικά και πάλι τον Σόμογλου.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες προσπάθησαν να δημιουργήσουν φάσεις εκατέρωθεν με τους φιλοξενούμενους να σπαταλούν αρκετές ευκαιρίες για ένα 3ο γκολ, την Λαμία ωστόσο να το πετυχαίνει στο 80ο λεπτό με τον Κασάπα δίνοντας άλλο ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά της συνάντησης.

Ωστόσο η πίεση των γηπεδούχων στα τελευταία λεπτά δεν απέφερε καρπούς με το 2-1 να παραμένει μέχρι το τέλος, υποχρεώνοντας τους στην πρώτη τους εντός έδρας ήττα.