Χωρίς κατηγορία

Η συνέντευξη τύπου

Διαβάστε τι είπαν στην συνέντευξη τύπου οι προπονητές των δύο ομάδων:

Μπάμπης Τεννές:

” Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι από δύο ομάδες που παλεύουν για την σωτηρία τους, με πάρα πολλές μονομαχίες, αρκετά σκληρές ε ορισμένες περιπτώσεις. Ο Απόλλων σε γενικές γραμμές ήταν λίγο καλύτερος από εμάς, πιο επικίνδυνος, αλλά την μεγάλη φάση του παιχνιδιού την έχει η Λαμία, στο τετ-α-τετ του Βουό. Ήταν ένα παιχνίδι που γενικά πιστεύω πήγαινε στο 0-0 , για να γίνουν δύο φάσεις στα τελευταία λεπτά, ένα γκολ του Απόλλωνα από απροσεξία δική μας, και η ισοφάριση με ένα πέναλτι, που επειδή ξέρω ότι θα με ρωτήσετε δεν το έχω δει και δεν έχω άποψη. Έδωσα συγχαρητήρια στα παιδιά, γιατί ο βαθμός είναι πάρα πολύ σημαντικός απέναντι σε μία ομάδα που έχει τον ίδιο στόχο με εμάς. Είναι πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι που αποφεύγουμε την ήττα και αυτό είναι πολύ σημαντικό για εμάς. Τα συναισθήματά μου για τον Απόλλωνα υπάρχουν και εύχομαι και οι δυο μας στο τέλος να πανηγυρίσουμε την παραμονή.”

Αν νιώθει τυχερός για την ισοπαλία: “Θα έλεγα ότι νιώθουμε άτυχοι για το γκολ που δεχθήκαμε. Αν ήμασταν άτυχοι στο γκολ που δεχθήκαμε γιατί να μην είμαστε τυχεροί στο γκολ της ισοφάρισης. Νομίζω το ποδόσφαιρο ότι σου δίνει στο παίρνει. Έτσι συνέβη και σήμερα”

Ζόραν Βούλιτς:

“Πιστεύω ότι η εικόνα του κοινού τα λέει όλα. Σήμερα ήταν δύσκολο παιχνίδι και για την διαιτησία. Δεν θέλω να πω τίποτα,θα ευχαριστήσω τους παίκτες μου που το άντεξαν. Είμαι ξαφνιασμένος με όλα αυτά. Θεωρώ ότι η διαιτησία ήταν άδικη μαζί μας, σαν ομάδα παίξαμε πολύ καλά και για αυτό είμαι ευχαριστημένος.”

Που επικεντρώνει τα παράπονα από την διαιτησία:  “Νομίζω έπρεπε να έχει αποβληθεί το αριστερό μπακ της Λαμίας, δεν θα τους κατηγορήσω όμως. Ήταν ξεκάθαρο σήμερα ότι η διαιτησία αδίκησε την δική μας ομάδα, όμως δεν θέλω να κατονομάσω…

Για την ισοφάριση της Λαμίας αμέσως μετά το γκολ: Στα τελευταία παιχνίδια έχουμε χάσει βαθμούς στα τελευταία λεπτά, οπότε σίγουρα με προβληματίζει…

Για την μεταγραφική περίοδο: “Είναι δύσκολο να βρεις καλούς ποδοσφαιριστές την δεδομένη χρονική στιγμή.