Επιβεβαίωση: Ανακοίνωσε Καρακούση η Αταλάντη

Στη Γ΄Εθνική και με τη φανέλα του ΑΠΟ Αταλάντης, θα συνεχίσει την καριέρα του ο Νίκος Καρακούσης. Ο πρώην αρχηγός της ομάδας Κ20 του ΠΑΣ Λαμία, θα αγωνίζεται πλέον για την ομάδα της Φθιώτιδας, έπειτα από δύο χρόνια ποδοσφαίρου στο νομό Λασιθίου με τον ΑΟΑΝ και την ΑΕ Νεάπολης.

Η ανακοίνωση:

Ο Α.Π.Ο. ”ΑΤΑΛΑΝΤΗ” ανακοινώνει την απόκτηση του ποδοσφαιριστή Νίκου Καρακούση.

Έπειτα από δύο συνεχόμενα πρωταθλήματα Λασιθίου σε ισάριθμα χρόνια με ΑΟΑΝ και ΑΕ Νεάπολης ο Νίκος θα φορά τα χρώματα του συλλόγου μας, συμμετέχοντας στην προσπάθεια όλων για μία αξιόλογη πορεία για δεύτερη χρονιά στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Αξίζει να αναφέρουμε πως ο συγκεκριμένος ποδοσφαιριστής, ήταν παρόν στο ξεκίνημα της προετοιμασίας του ΟΦΙ συμμετέχοντας στις προπονήσεις.

Ο 22χρονος επιθετικός, πριν κατηφορίσει στην Κρήτη ήταν αρχηγός στην ομάδα Κ20 της Λαμίας στη Super League.

Γραφείο Τύπου & Επικοινωνίας
Α.Π.Ο. ”ΑΤΑΛΑΝΤΗ”

1 Σχόλιο
  • Ο/Η ΑΘΛΗΤΗΣ λέει:

Συγχαρητήρια στην ομάδα της Αταλάντης που επέλεξε ντόπιο ποδοσφαιριστή, ικανότατο & άριστο χαρακτήρα, μακάρι & η ΠΑΕ να προωθούσε τέτοιους παίκτες, σαν τον συγκεκριμένο από την Κ….
    Καλή υγεία & πολλές επιτυχίες σε όλη την ομάδα…

• ΠΑΣ Λαμία Κ17

Ακαδημίες: Σάββατο με ΠΑΟΚ η Κ-17, ρεπό για την Κ-19

Σαββατοκύριακο ξεκούρασης θα είναι το ερχόμενο για την Κ-19 του ΠΑΣ Λαμία ενώ αντίθετα η Κ-17 έχει πολύ δύσκολο έργο.

Με την τρίτη αγωνιστική θα συνεχιστεί αυτό το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της  Super League Κ-19.

Οι κυανόλευκοι μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας με τον Ολυμπιακό και την ήττα την περασμένη Κυριακή από τον Βόλο θα απολαύσει το ρεπό της.

Επιστροφή στη δράση και για την Κ-17! Μετά την αναβολή της αναμέτρησης της δεύτερης αγωνιστικής του ΠΑΣ Λαμία με την ΑΕΛ η οποία ορίστηκε για την επόμενη Τετάρτη, οι κυανόλευκοι θα υποδεχθούν στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής το ερχόμενο Σάββατο στις 16:30 τον ΠΑΟΚ!

Νέα

Κ-19: Ήττα με 1-0 στον Βόλο σε ματς που τα είχε όλα

Xωρίς βαθμό γυρίζει από τον Βόλο η ομάδα Κ-19 της Λαμίας η οποία ηττήθηκε με σκορ 1-0 σε ένα χορταστικό παιχνίδι που τα είχε όλα. Κάρτες, γκολ, αποβολές και πέναλτι!

Οι κυανόλευκοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ πολύ νωρίς, μόλις στο 10ο λεπτό ενώ στη συνέχεια οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους όμως ο Τρόπουλος αντέδρασε σωστά στην εκτέλεση πέναλτι που κέρδισαν οι γηπεδούχοι. Ωστόσο η φάση είχε και συνέχεια αφού λόγω διαμαρτυρίας αποβλήθηκε ποδοσφαιριστής της ομάδας μας η οποία συνέχισε με 10 ως το τέλος.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια, όμως δεν τα κατάφεραν με το 1-0 να μένει ως το τέλος και τους ποδοσφαιριστές του Λάκη Παπανικολάου, ο οποίος αποβλήθηκε από τον διαιτητή στην επανάληψη, να επιστρέφουν χωρίς βαθμούς.