FUTSAL

Futsal: Εντός έδρας ήττα από το Καρπενήσι για τον ΠΑΣ Λαμία

Την εντός έδρας ήττα με σκορ 4-12 γνώρισε η ομάδα futsal του ΠΑΣ Λαμία από το Καρπενήσι για την 9η αγωνιστική του Β ομίλου της Futsal League.

Σε έναν αγώνα με πλούσιο θέαμα και πολλά γκολ οι γηπεδούχοι ήταν πίσω στο σκορ από την αρχή, προσπάθησαν πριν την εκπνοή του ημιχρόνου να πατήσουν γκάζι και να παλέψουν για την ανατροπή ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν κατά κράτος.

Το Καρπενήσι προηγήθηκε με 3 τέρματα στο πρώτο 20 λεπτό με τον ΠΑΣ Λαμία στο τελευταίο λεπτό και μάλιστα μέσα σε 20 δεύτερα να βρίσκει δύο γκολ μπαίνοντας ξανά στο παιχνίδι. Το 2-3 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το παιχνίδι εξελίχθηκε σε παράσταση για έναν ρόλο. Οι φιλοξενούμενοι με την εμπειρία τους εκμεταλλεύτηκαν κάθε λάθος των γηπεδούχων μετατρέποντας το σε γκολ, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-9 μέχρι το 30′!

Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 4-9 για να πετύχουν ακόμη τρία γκολ οι φιλοξενούμενοι ανεβάζοντας το σκορ στο 4-12!

Το παιχνίδι στο τελευταίο πεντάλεπτο πήρε άγρια μορφή με τον Τάτση να αντικρίζει την κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία στο 34′ και τον Πλεξίδα για το Καρπενήσι να αποβάλλεται επίσης για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Βαρυπάτη ο οποίος έπεσε άτσαλα με το κεφάλι. Ένα μαρκάρισμα που σήκωσε και τους δύο πάγκους με τους ψυχραιμότερους να ελέγχουν την κατάσταση.

Το τελικό σκορ ανεβάζει το Καρπενήσι Futsal στους 12 βαθμούς με τον ΠΑΣ Λαμία Futsal να παραμένει στους 9!

Για τον ΠΑΣ Λαμία τα γκολ πέτυχαν οι Τριανταφύλλου, Βαρυπάτης και Τάτσης (2) ενώ για τους φιλοξενούμενους οι Πλεξίδας (5), Λέρης (3), Γενιτσαρόπουλος, Πάχης, Μαντέκας, Καλύβας