FUTSAL

Futsal: Εντός έδρας ήττα από τον ΑΟ Τρικάλων (pics)

Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Futsal League η ομάδα του ΠΑΣ Λαμία υποδέχθηκε τον ΑΟ Τρίκαλα γνωριζοντας την ήττα με σκορ 0-7!

Το συγκρότημα του Κώστα Τσαπραζλή μετά την αναβολή της αναμέτρησης με την Λάρισα την προηγούμενη αγωνιστική, επέστρεψε στις αγωνιστικές της υποχρεώσεις με αρκετά προβλήματα και πάλι.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Κωσταρέλο με τους γηπεδούχους να χάνουν σπουδαίες ευκαιρίες να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια. Τα Τρίκαλα βρήκαν και 2ο γκολ με τον Νικολούσιο στο 17′ κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 3-0 χάρη σε μια λόμπα του Στάμου στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι κυανόλευκοι δεν είχαν την ψυχραιμία που θα έπρεπε ώστε να τελειώσουν τις φάσεις με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να διευρύνουν το σκορ τους χάρη σε γκολ των Γάτσιου, Νικολούσιου, Κουμπή και Μπαλάφα ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 0-7 το οποίο έμεινε μέχρι το φινάλε!

Το τελικό 0-7 αποτυπώνει την εικόνα των δύο ομάδων με τη Λαμία να είναι άδεια από πλευράς επιλογών με 6 ποδοσφαιριστές στην αποστολή!

ΠΑΣ Λαμία (Κώστας Τσαπραζλής): Γιολδάσης Μαρκάι, Βαρυπάτης, Τριανταφύλλου, Μαλικάι

ΑΟ Τρίκαλα (Γεώργιος Λουλές): Λαφαζάνης, Γατσιος, Γκίτσας, Κωσταρέλος, Στάμος

Διαιτητές: Κωνσταντίνος Δαουκλιωτης