Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λεπτου με κεφαλιά του Έλιο Ζούνιορ. Η ομάδα της Καλλιθέας όμως μέσα σε δέκα λεπτά στο δεύτερο μέρος κατάφερε να γυρίσει το ματς. Αρχικά η Athens Kallithea ισοφάρισε με αυτογκόλ του Σαρρή στο 51′ και δέκα λεπτά αργότερα ο Λουκίνας με κεφαλιά έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ηρόδοτος: Κρόστα, Μακρυδάκης, Γρηγορόπουλος (64′ Κριεζίου), Σαρρής, Κυριακίδης, Σουρνάκης (84′ Φράγκος), Μάσαδο, Έλιο Ζούνιορ, Βρεττός, Γκίνη (74′ Πλιάτσικας), Χαλκιαδάκης.

Athens Kallithea: Στρέζος, Ευαγγέλου, Μπουλούλης, Νίλι, Ρέντζας, Σαντάνα (81′ Τσιντώνης), Βασιλούδης, Λουκίνας, Κυνηγόπουλος, Χατζηδίμπας, Ντεμέτριους (65′ Μουνιέ).