FUTSAL

Futsal: “Καρυδάτο” διπλό στην Ηλιούπολη (pics)

‌Μεγάλη εκτός εδρας νίκη πανηγύρισε η ομάδα Futsal του ΠΑΣ Λαμία επικρατώντας στην Ηλιούπολη επί της ΑΕ. Καλαμακίου Αλίμου με σκορ 4-5! Μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού οι κυανόλευκοι, πήραν το διπλό με …. Χιτσκοκικό φινάλε βγάζοντας χαρακτήρα!

Οι κυανόλευκοι του Κώστα Τσαπραζλή που αγωνίστηκαν για πρώτη φορά σε ανοιχτό γήπεδο με τάπητα, ήλεγχαν το παιχνίδι στο μεγαλύτερο μέρος του και έφτασαν δίκαια στη νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 6ο λεπτό με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 1-1 στο 17′ το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι κυανόλευκοι πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ στο 22′ και δύο λεπτά αργότερα έφτασαν στο 1-3 βάζοντας γερές βάσεις για το διπλό!

Ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με δύο γκολ έφεραν το ματς στα ίσια λίγα λεπτά πριν το φινάλε.

Η Λαμία βρήκε και 4ο γκολ για να ισοφαρίσουν και πάλι οι γηπεδούχοι ένα λεπτό μετά σε 4-4.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα λήξει χωρίς νικητή, οι φιλοξενούμενοι με γκολ στην τελευταία φάση της αναμέτρησης διαμόρφωσαν το τελικό 4-5 πανηγυρίζοντας μια μεγάλη νίκη έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι στο φινάλε!