ΠΑΣ Λαμία Κ17

Κ-17: Εντός έδρας ήττα με ανατροπή από τον ΠΑΣ Γιάννενα

Εντός έδρας ήττα με ανατροπή γνώρισε το απόγευμα της Κυριακής η ομάδα Κ-17 του ΠΑΣ Λαμία.

Οι κυανόλευκοι του Σπύρου Κουκούλη αν και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Τσίτζηρα δεν κατάφεραν να διαχειριστούν τα ηνία του αγώνα και στην επανάληψη δέχθηκαν έξι γκολ από τον φιλοξενούμενο ΠΑΣ Γιάννενα.

Οι μικροί του ΠΑΣ Λαμία με την ήττα αυτή παραμένουν στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 6 βαθμούς ενώ ο ΠΑΣ Γιάννενα σκαρφάλωσε στην 2η θέση με 24 βαθμούς, αφήνοντας έναν βαθμό πίσω τον Άρη ο οποίος ωστόσο έχει παιχνίδι λιγότερο!

Κ-17: Ήττα και για τους μικρούς από την αντίστοιχη ομάδα του Άρη

Πρεμιέρα με το αριστερό στο 2022 και για την ομάδα Κ-17 του ΠΑΣ Λαμία η οποία υποδεχόμενη το μεσημέρι της Κυριακής την αντίστοιχη του Άρη, γνώρισε την ήττα με σκορ 0-3.

Με τα γκολ των Αλμύρα, Καρυπίδη και Σταυρόπουλου ο Άρης πέρασε με 0-3 από την έδρα της Λαμίας για το πρωτάθλημα της Superleague K17.

Οι “κιτιρνόμαυροι” ήταν ανώτεροι σε όλο το παιχνίδι και πήραν ένα σημαντικό τρίποντο.

Mε την ήττα αυτή οι κυανόλευκοι παραμένουν ουραγοί στην βαθμολογία με 6 βαθμούς σε αντίθεση με τον Άρη ο οποίος με τους τρεις σημερινούς πόντους παραμένει 2ος στην βαθμολογία με 32.

Επόμενη αναμέτρηση για τους μικρούς της Λαμίας κόντρα στην Ξάνθη εκτός έδρας

Ακαδημίες: Επιστροφή στη δράση για τους μικρούς του ΠΑΣ Λαμία (pics)

Επιστροφή στη δράση για τις ακαδημίες του ΠΑΣ Λαμία! Που και πότε παίζουν Κ-19 και Κ-17 #slgr #arisfc #lamiafc #academies #paslamiau19 #paslamiau17 #season2021_2022

Στο Δημοτικό Στάδιο Πυλαίας θα αγωνιστεί ο ΠΑΣ Λαμία Κ19 με αντίπαλο τον Άρη. #slgr #arisfc #lamiafc #ακαδημίες #season2021_2022

Στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της SuperLeague K19 ο ΠΑΣ Λαμία θα παίξει εκτός έδρας με τον Άρη.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί το Σάββατο 22/1 στις 14:30 στο Δημοτικό Στάδιο Πυλαίας.

Το πρόγραμμα της αγωνιστικής:

Η βαθμολογία του πρωταθλήματος:

Υποδέχεται τον Άρη η Κ17 της Λαμίας!

Για τον Β’ όμιλο της 16ης αγωνιστικής της SuperLeague K17 ο ΠΑΣ Λαμία θα υποδεχθεί τον Άρη. #slgr #lamiafc #arisfc #Κ17 #ακαδημίες #season2021_2022

Στο πλαίσιο της 16ης του Β’ ομίλου της SuperLeague K17, η ομάδα του ΠΑΣ Λαμία θα υποδεχθεί τον Άρη.

Ο αγώνας έχει οριστεί για την Κυριακή 23/1 στις 15:00 στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις της ΕΠΣ Φθιώτιδας.