ΠΑΣ Λαμία Κ17

Κ-17: Εκτός έδρας ήττα με 5-0 από τον ΠΑΟΚ

u17_paoklam

Aκόμη μια βαριά εκτός έδρας ήττα γνώρισε η ομάδα Κ-17 της Λαμίας η οποία φιλοξενήθηκε από τον ΠΑΟΚ, με τον δικέφαλο του βορρά να επικρατεί με το ευρύ 5-0.

Στο πρώτο ημίχρονο οι κυανόλευκοι στάθηκαν καλά απέναντι στον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ, με τους γηπεδούχους να πατάνε γκάζι στην επανάληψη πετυχαίνοντας και τα 5 γκολ μέσα σε 45 λεπτά!

Στο 47′ ο Βαγιωνάς άνοιξε το σκορ από την ασίστ του Ιγνατίου και στο 65′ ο Γκιντέρσος έκανε το 2-0 εκμεταλλευόμενος την πάσα του Λέκα.

Στο 83′ ο Γκιντέρσος έβγαλε την ασίστ και ο Σουπιάδης σκόραρε για το 3-0, ενώ παρόμοια φάση διαδραματίστηκε και στο 88′ με τον Γκιντέρσο να σουτάρει και τον Σουπιάδη να βρίσκει δίχτυα στην επαναφορά της μπάλας. Τέλος, στο 89′ με ωραία προσπάθεια ο Παπαγεωργίου διαμόρφωσε το 5-0.

Οι κυανόλευκοι με την ήττα αυτοί παραμένουν στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 5 βαθμούς, παρέα με την ΑΕΛ ενώ ο ΠΑΟΚ βρίσκεται σταθερά στην κορυφή έχοντας φτάσει του 24 βαθμούς σε 10 ματς!

Την επόμενη αγωνιστική οι μικροί της Λαμία θα υποδεχθούν τον Παναιτωλικό

ΠΑΣ Λαμία

Κ-17: Ευχαρίστησε Παπανικολάου και Ρούσκα η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα

Η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, έστειλε ευχαριστήριο μήνυμα προς τον προπονητή και Υπεύθυνο Υποδομών του ΠΑΣ Λαμία, Λάκη Παπανικολάου καθώς και στον γιατρό του αγώνα Ρούσκα Γιώργο για τα άμεσα αντανακλαστικά τους στο περιστατικό που έλαβε χώρα την περασμένη Κυριακή με τον νεαρό ποδοσφαιριστή των Ηπειρωτών.

Παραλίγο τραγωδία να είχαμε στον αγώνα της SuperLeague K17 την περασμένη Κυριακή ανάμεσα στη Λαμία και τα Ιωάννινα. Στο 60ο λεπτό γύρισε η γλώσσα σε έναν ποδοσφαιριστή των φιλοξενούμενων, του Καφετζή, ο οποίος βρέθηκε στο έδαφος.

Η αντίδραση τόσο του γιατρού αγώνα, Ρούσκα Γιώργου όσο και του Λάκη Παπανικολάου ήταν άμεση και αποδείχθηκε σωτήρια για τον ποδοσφαιριστή.

Η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα τώρα, έστειλε ευχαριστήριο μήνυμα προς τον Λάκη Παπανικολάου και τον γιατρό Γιώργο Ρούσκα.

Η ανακοίνωση:

Η Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει θερμά τον Υπεύθυνο Υποδομών της Λαμίας κ.Παπανικολάου Λάκη και τον Γιατρό Αγώνα κ.Ρούσκα Γεώργιο, για τα γρήγορα αντανακλαστικά και την ψυχραιμία τους στο περιστατικό με τον ποδοσφαιριστή της ομάδας μας Καφεντζή, τα οποία και αποδείχθηκαν σωτήρια για τον αθλητή μας.

Κ-17: Πάγωσαν με Καφεντζή – Σωτήρια επέμβαση του γιατρού αγώνα!

Ένα άσχημο περιστατικό συνέβη στην αναμέτρηση του ΠΑΣ Λαμία με τον ΠΑΣ Γιάννενα στην αναμέτρηση της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών Κ-17 της Super Legaue καθώς στο 60ο λεπτό γύρισε η γλώσσα σε έναν ποδοσφαιριστή των φιλοξενούμενων , τον Καφετζή, ο οποίος βρέθηκε στο έδαφος.

Πιο συγκεκριμένα σύμφωνα με το ρεπορτάζ του lamiara.gr σε μία διεκδίκηση της μπάλας έπεσε άτσαλα στο έδαφος χάνοντας τις αισθήσεις του.

Εκείνα τα δευτερόλεπτα ήταν ιδιαίτερα κρίσιμα, ωστόσο ο γιατρός του αγώνα αντιλήφθηκε έγκαιρα τι συνέβη και με τη δική του ταχύτατη παρέμβαση σώθηκε ο ποδοσφαιριστής.

Για μια ακόμα φορά φάνηκε η ανάγκη να διεξάγονται οι αναμετρήσεις με τις ιατρικές συνθήκες ακόμα και στις κατηγορίες των μικρών ομάδων. Στο γήπεδο δεν βρισκόταν ασθενοφόρο το οποίο έφτασε στη συνέχεια για να μεταφέρει τον νεαρό ποδοσφαιριστή στο Γενικό Νοσοκομείο Λαμίας όπου υποβλήθηκε στις απαραίτητες εξετάσεις και στη συνέχεια  με την υπόλοιπη αποστολή πήρε το δρόμο της επιστροφής για τα Ιωάννινα.