ΠΑΣ Λαμία Κ17

Κ-17: Εκτός έδρας ήττα με 5-0 από τον ΠΑΟΚ

u17_paoklam

Aκόμη μια βαριά εκτός έδρας ήττα γνώρισε η ομάδα Κ-17 της Λαμίας η οποία φιλοξενήθηκε από τον ΠΑΟΚ, με τον δικέφαλο του βορρά να επικρατεί με το ευρύ 5-0.

Στο πρώτο ημίχρονο οι κυανόλευκοι στάθηκαν καλά απέναντι στον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ, με τους γηπεδούχους να πατάνε γκάζι στην επανάληψη πετυχαίνοντας και τα 5 γκολ μέσα σε 45 λεπτά!

Στο 47′ ο Βαγιωνάς άνοιξε το σκορ από την ασίστ του Ιγνατίου και στο 65′ ο Γκιντέρσος έκανε το 2-0 εκμεταλλευόμενος την πάσα του Λέκα.

Στο 83′ ο Γκιντέρσος έβγαλε την ασίστ και ο Σουπιάδης σκόραρε για το 3-0, ενώ παρόμοια φάση διαδραματίστηκε και στο 88′ με τον Γκιντέρσο να σουτάρει και τον Σουπιάδη να βρίσκει δίχτυα στην επαναφορά της μπάλας. Τέλος, στο 89′ με ωραία προσπάθεια ο Παπαγεωργίου διαμόρφωσε το 5-0.

Οι κυανόλευκοι με την ήττα αυτοί παραμένουν στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 5 βαθμούς, παρέα με την ΑΕΛ ενώ ο ΠΑΟΚ βρίσκεται σταθερά στην κορυφή έχοντας φτάσει του 24 βαθμούς σε 10 ματς!