Νέα

Κ-17: Ήττα με 1-0 από τα Γιάννενα με καλή παρουσία

Lamiara

Ακόμη μία ήττα στο φετινό πρωτάθλημα, την 17η για φέτος γνώρισε η Κ-17 της Λαμίας στην αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννενα στο Αθλητικό Κέντρο Epirus.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Σταυρογιάννη παρέμεινε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας μόλις 4 βαθμούς έπειτα από 19 αγωνιστικές ενώ αντίθετα ο ΠΑΣ Γιάννενα συνέχισε να μοιράζεται την 3η θέση του Β Ομίλου μαζί με την Ξάνθη με 36 βαθμούς.

Στο παιχνίδι οι κυανόλευκοι προηγήθηκαν στο 26′ με γκολ του Κίμπτζα το οποίο ωστόσο ακυρώθηκε για οφσάιντ. Οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με γκολ του Κύρκου στο 38ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ Λαμία έψαξε το γκολ της ισοφάρισης με τον Κίμπτζα στο 60′ με κεφαλιά να ανησυχεί τον Δασκαλάκη, με τους γηπεδούχους να απαντούν στις ευκαιρίες με δοκάρι του Κύρκου έξι λεπτά αργότερα. Μάλιστα ο ΠΑΣ Γιάννενα έφτασε κοντά και σε ένα 2ο γκολ στο 83′ με τον Τρόπουλο να πραγματοποιεί σπουδαία επέμβαση σε διαγώνιο σουτ του Λάμα.

Το 1-0 ήταν και το τελικό σκορ.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΣ Γιάννενα: Δασκαλάκης, Λάκκας, Περβανάς, Τσιούτσιος, Σταύρου, Παππάς, Λάμα, Μπούμπας, Δημητρέλος, Κύρκος, Καφεντζής

ΠΑΣ Λαμία: Τρόπουλος, Τσάρας, Σέντης, Σταθόπουλος, Κατσούλας (85′ Καρβούνης), Λαμπρόπουλος (93′ Ρόζας), Καρακασίδης, Λόζος (80′ Αλιάι) , Αρβανίτης (80′ Κάντζας)Κ, Χύσκα, Κίμπtζα (80′ Κεκετσίδης)

Πηγή φωτό:super-fm.gr

Νέα

Σαν σήμερα: Η κυανόλευκη απόβαση στο ΟΑΚΑ για τον ημιτελικό με την ΑΕΚ (pics & vid)

Lamiara

To lamiara.gr συνεχίζει τις αναδρομές της στα σημαντικότερα παιχνίδια και ειδήσεις που συνέβησαν τα παλαιότερα χρόνια με την 3η Απριλίου να είναι μία από τις σημαντικότερες ημέρες στην ιστορία της ομάδας μας.

3 Απριλίου 2019 η Λαμία φιλοξενείται στην Αθήνα και συγκεκριμένα στο ΟΑΚΑ από την ΑΕΚ στο πλαίσιο της 1ης αναμέτρησης για την ημιτελική φάση του κυπέλλου Ελλάδος. Εκεί όπου η Λαμία έφτασε για 2η φορά στην ιστορία της.

Το αποτέλεσμα του παιχνιδιού ήταν 2-0 με τους κιτρινόμαυρους να παίρνουν σαφές προβάδισμα για πρόκριση στον τελικό  (Θυμηθείτε τι είχε συμβεί στο παιχνίδι από το ρεπορτάζ του lamiara.gr) ωστόσο η εικόνα που έχει μείνει σε όλους από εκείνο το παιχνίδι ήταν το βροντερό κυανόλευκο παρόν στις κερκίδες του ΟΑΚΑ.

Περισσότεροι από 250 φίλοι των κυανόλευκων από την Λαμία και την Αθήνα βρέθηκαν δίπλα στην ομάδα σε αυτή την σπουδαία στιγμή της με τους ποδοσφαιριστές παρά την ήττα να γνωρίζουν την αποθέωση για το ούτως ή άλλως σημαντικό κατόρθωμα.