ΠΑΣ Λαμία Κ17

Κ-17: Μοιρασιά στα Καλύβια / ΠΑΣ Λαμία – ΑΕΛ 0-0

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν το μεσημέρι της Κυριακής ΠΑΣ Λαμία και ΑΕΛ για την 4η αγωνιστική της 2ης φάσης του πρωταθλήματος υποδομών Κ-17 της Super League.

Οι κυανόλευκοι του Γιώργου Ζαχαρόπουλου υποδέχθηκαν την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΛ με στόχο τη νίκη που θα τους οδηγήσει σε ένα ακόμη τρίποντο, έχασαν αρκετές ευκαιρίες αλλά έμειναν στο 0-0.

Το παιχνίδι είχε πάθος, ένταση, αρκετές φάσεις, ακυρωθέν γκολ σε ένα 9ολεπτο υπό συνεχή καταρρακτώδη βροχή.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν γκολ με τον Κανάτσι το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ οριακά, ενώ σπατάλησαν αρκετές ακόμη ευκαιρίες, με τον Καθάργιο να μην βλέπει τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα έπειτα από λόμπα που επιχείρησε.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα ο τραυματισμός του Τσιαντούρη ο οποίος συγκρούστηκε με αντίπαλο, χτύπησε στο πρόσωπο και συγκεκριμένα στη μύτη με αποτέλεσμα να διακομισθεί στο νοσοκομείο!

Το τελικό 0-0 χάρισε από έναν βαθμό σε κάθε ομάδα…

Συνθέσεις:

ΠΑΣ Λαμία: Καψαλιάρης, Μίχας, Κουτσονίκας, Σκαρλάτος, Καψής, Χατζηϊωάννου, Καθάργιος, Κανάτσι, Αναγνωστόπουλος, Τσάκας, Σέρτζι

ΑΕΛ: Αναμένεται