Νέα

Κ-19: Εκτός έδρας ήττα με 2-1 από τον ΟΦΗ! (pics)

Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε η Κ-19 της Λαμίας από την αντίστοιχη ομάδα του ΟΦΗ, στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών.

Οι μικροί του Λάκη Παπανικολάου δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα στο δεύτερο ημίχρονο (Στο 74′ αποβλήθηκε ο Βασιλάκης με δεύτερη κίτρινη) και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις.

Το γκολ για τον ΟΦΗ ήρθε στο 40ο λεπτό, όταν ο Θεοδοσουλάκης με ωραίο πλασέ, έπειτα από σέντρα του Αποστολάκη, νίκησε τον Τρόπουλο, δίνοντας το προβάδισμα στον ΟΦΗ.

Στο 75’ ο Λέλεκας διπλασίασε τα γκολ για τον ΟΦΗ, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αποστολάκη. Στις καθυστερήσεις ο Τρουμπουλος νίκησε τον Σακαλίδη, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Οι κυανόλευκοι έμειναν με την ήττα αυτή στην τελευταία θέση έχοντας μόλις 1 βαθμό! Επόμενο παιχνίδι με τον Ατρόμητο εντός έδρας