Νέα

Pics | Κ-19: Παλικαρίσιος βαθμός με τον Παναθηναϊκό

Σε ένα παιχνίδι με αρκετά μεγάλο δείκτη δυσκολίας ο ΠΑΣ Λαμία ανταπεξήλθε και με το παραπάνω στον αγωνιστικό χώρο και με απόλυτο πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακα Νίκο Τρόπουλο πανηγύρισε τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον Παναθηναϊκό.

Ο πορτιέρο των κυανόλευκων επέστρεψε από τον τραυματισμό του, έπιασε πέναλτι στο 18ο λεπτό κρατώντας το μηδέν στην εστία του με διπλή απόκρουση και στο δεύτερο ημίχρονο ήταν πραγματικός Κέρβερος για την ομάδα του “κατεβάζοντας ρολά”.

Οι φιλοξενούμενοι αν και έχασαν το πέναλτι νωρίς κατάφεραν να βρουν το γκολ στο 25′ παίρνοντας κεφάλι στο σκορ.

Οι κυανόλευκοι προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση και στο 44′ έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τον Κοντονίκο να σκοράρει για το 1-1.

Στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός ήταν η ομάδα που είχε την κατοχή στο παιχνίδι ωστόσο οποία κατάσταση πήγε γίνει επικίνδυνη για τη Λαμία βρήκε σε ετοιμότητα τον Τρόπουλο και την άμυνα των κυανόλευκων.

Το 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα σε ένα παιχνίδι το οποίο κατά γενική ομολογία στιγματίστηκε από την κακή διαιτησία του ρέφερι Αλαφογιάννη από την Βοιωτία, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται και για πέναλτι στο 70′ σε μαρκάρισμα πάνω στον Κοντονίκο.

Ως αποτέλεσμα, το «Τριφύλλι» βρίσκεται στην 4η θέση της κατάταξης με 3 νίκες, 1 ισοπαλία και 2 ήττες, ενώ η ομάδα της Λαμίας έχει 1 νίκη, 1 ισοπαλία και 4 ήττες και είναι 11η.

Συνθέσεις:  Αναμένονται