Κύπελλο

Καλλιθέα: Βασικοί Μπουλούλης και Κωστίκας στην πρόκριση επί της Επισκοπής

Με τους Κωσταντίνο Μπουλούλη και Βασίλη Κωστίκα στην αρχική 11αδα η Καλλιθέα επικράτησε με 2-1 της Επισκοπής και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το συγκρότημα του Λεωνίδα Βόκολου επιβλήθηκε με σκορ 2-1 χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Τσιντώνης στο 5ο λεπτό της παράτασης (95’), παίρνοντας έτσι την πρόκριση για τον επόμενο γύρο της διοργάνωσης.

Το παιχνίδι έφτασε μέχρι την παράταση αφού η κανονική διάρκεια είχε ολοκληρωθεί ισόπαλη με 1-1. Η Καλλιθέα άνοιξε το σκορ στο 34’ από την προβολή του Ευάγγελου, με την Επισκοπή ν’ απαντά με το ξεκίνημα της επανάληψης, στο 47’ με τον Βραζιλιάνο Ντεμέτριους.

Πέραν βέβαια της πρόκρισης και της σημασίας του αγώνα, οι δυο ομάδες πραγματοποίησαν μια πρόβα εν όψει των υποχρεώσεών τους για το πρωτάθλημα της Super League 2 όπου θα βρεθούν αντίπαλοι σε λίγο καιρό.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

30′ Σουτ του Νάτση πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Καλογεράκη.

34′ (1-0) Από το κόρνερ του Νάτση, ο Ευαγγέλου εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα και με προβολή έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

44′ Ο Τριντάντε πραγματοποίησε πολύ καλό σουτ το οποίο απέκρουσε ο Στρέζος.

45′ Ο Σαντάνα σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Τριντάντε και κατέληξε λίγο έξω από τα δοκάρια του Καλογεράκη.

47’ (1-1) Ο Ντεμέτριους βρέθηκε στην περιοχή και με δυνατό διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας για την Επισκοπή.

60′ Δυνατό σουτ του Κονέ πέρασε ελάχιστα άουτ.

65′ Ο Καλογεράκης δείχνει την κλάση του αποκρούοντας εντυπωσιακά το σουτ του Δουμτσή.

70′ Καλό σουτ του Χατζηδίμπα έφυγε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Καλογεράκη.

87′ Ο Καλογεράκης αντέδρασε και πάλι εξαιρετικά στο σουτ του Νάτση.

90+2′ Το πολύ καλό σουτ του Πολυχρόνη έστειλε τη μπάλα να περάσει λίγο άουτ.

90+3′ ο Πολυχρόνης σούταρε από μακριά, όμως ο Στρέζος μπλόκαρε.

95’ (2-1) Σουτ έξω από την περιοχή από τον Τσιντώνη, η μπάλα κατέληξε δίχτυα. Νέο προβάδισμα για την Καλλιθέα.

115′ Κεφαλιά του Νούνο Γκονζάλβες μπλόκαρε ο Στρέζος.

120′ Δυνατό σουτ του Θαρσίσιο πέρασε λίγο άουτ.

Διαιτητής: Καδδάς (Αχαΐας)

Βοηθοί: Κακαφώνης – Οικονόμου Σπ. (Αχαΐας)

4ος διαιτητής: Αλιάγας (Δυτ. Αττικής)

Κίτρινες κάρτες: Κώστικα, Κονέ (Καλλιθέα), Τριντάντε (Επισκοπή).

Καλλιθεα (Λεωνίδας Βόκολος): Στρέζος, Δουμτζής (85′ Τσιντώνης), Ρώσση, Κύργιας, Μουνιέ (53′ Κονέ), Μπουλούλης (73′ Χατζηδίμπας), Σαντάνα (98′ Μάλτσι), Ευαγγέλου, Κωστίκα (73′ Κοντοχρήστος), Νάτσης (104′ Ποζατζίδης),Ρέντζας.

Επισκοπή(Γιάσμινκο Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Τασιούλης, Μπαρμπόσα, Γκονζάλβες, Τριντάντε, Πολυχρόνης, Σουμπασάκης (46′ Ντεμέτριους), Νοικοκυράκης, Πέτρου (46′ Σταθόπουλος), Θαρσίσιο