Ακαδημίες

Pics | Εντός έδρας ισοπαλία με τον Ατρόμητο για τον ΠΑΣ Λαμία Κ-19

Επιστροφή στη δράση με ισοπαλία για την Κ-19 του ΠΑΣ Λαμία, η οποία το απόγευμα της Κυριακής φιλοξένησε την αντίστοιχη ομάδα του Ατρομήτου μένοντας στο 1-1.

Το συγκρότημα του Λάκη Παπανικολάου είχε καλή παρουσία στο μεγαλύτερο σημείο του παιχνιδιού, με το πρώτο ημίχρονο να μένει στο 0-0.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ στο 58ο λεπτό με πέναλτι, με τους κυανόλευκους να φέρνουν το παιχνίδι στα ίσια τέσσερα λεπτά αργότερα με σκόρερ για δεύτερο σερί παιχνίδι τον Λεωνίδα Νικολόπουλο από ασίστ του Κοντονίκου.

Από εκεί και έπειτα το παιχνίδι έδειξε να ανοίγει, με το 1-1 να παραμένει ως το φινάλε δίνοντας από έναν  βαθμό σε κάθε ομάδα.

Να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν και δεύτερο πέναλτι στο φινάλε, όμως αστόχησαν!

Συνθέσεις:

ΠΑΣ Λαμία: Καραγιάννης, Λαμπρόπουλος, Νικολόπουλος, Γυφτομήτρος, Ζαλοκώστας, Μαργαρίτης, Σαββάκης, Καψάλης, Κοντονίκος, Γιωργαλής, Τσάτσος

Ατρόμητος: Αναμένονται