FUTSAL

Vid | Εμμανουηλίδης: “Το άθλημά μας έχει ανάγκη από ομάδες σαν τη Λαμία – Θα ανέβει σίγουρα βαθμολογικά”

Το εγκώμιο της Λαμίας έπλεξε ο τεχνικός της ΑΕΚ, Άγγελος Εμμανουυηλίδης, μετά την νίκη της ομάδας του με 1-11, τόσο για τη φιλοξενία όσο και για την αγωνιστική της εικόνα.

Αναλυτικά:

Πρώτα από όλα ένα ευχαριστώ για τη φιλοξενεία στην ομάδα, τον δήμο και την τοπική κοινωνία, ένα ευχαριστώ στους φιλάθλους μας που ήρθαν σήμερα να μας θαυμάσουν και ελπίζω να τους ανταμείψαμε. Ένα υπέροχο γήπεδο, το άθλημα μας έχει ανάγκη την επαρχία έχει ανάγκη τέτοια ωραία γήπεδα και έχει ανάγκη ομάδες όπως η Λαμία.

Όσον αφορά το παιχνίδι, η Λαμία στο πρώτο ημίχρονο ήταν πάρα πολύ ανταγωνιστική μας δυσκόλεψε αρκετά. είχε τις φάσεις της. Εμείς δεν μπήκαμε καθόλου καλά αλλά στο ημίχρονο μιλήσαμε συγκεντρωθήκαμε και η εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου ήταν τελείως διαφορετική. Καταφέραμε να καθαρίσουμε το μυαλό μας,  παίξαμε με πάθος και τακτική, ήμασταν ήμασταν πιο εύστοχοι και μοιραία το σκορ άνοιξε. Καταφέραμε να πάρουμε έτσι μία νίκη με αυτή τη διαφορά του σκορ αλλά στο πρώτο 20λεπτο  δυσκολευτήκαμε πάρα πολύ. Η Λαμία είχε πολύ καλή εικόνα και θεωρώ πως η ομάδα αν συνεχίσει με την εικόνα που είχε ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ότι θα ανέβει βαθμολογικά.

Ακολουθήστε το lamiara.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα κυανόλευκα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Ακολουθήστε το lamiara.gr στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.