ΠΑΣ Λαμία Κ17

Κ-17: Κακό πρώτο ημίχρονο και ήττα για τους μικρούς

Την ήττα με 0-6 σκορ γνώρισε η ομάδα Κ17 του ΠΑΣ Λαμία από την αντίστοιχη της ΑΕΚ.

Το κακό πρώτο ημίχρονο «πλήρωσε» η ομάδα Κ17 του ΠΑΣ Λαμία, η οποία για την 2η αγωνιστική της 1ης φάσης του Γ΄ομίλου ηττήθηκε με σκορ 0-6 από την αντίστοιχη της ΑΕΚ.

Το ματς:

Στο 1΄του αγώνα καλή φάση για την ΑΕΚ με τον Παλαιολόγου να κάνει το σουτ έπειτα από πάσα του Παπαζήση, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Καψαλιάρη όμως υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Λίγο αργότερα ο Ελέζι δοκίμασε το σουτ στη κίνηση, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι της Λαμίας και πέρασε άουτ.

Στο 6΄είχαμε το 0-1. Πάσα του Παλαιολόγου από δεξιά, ο Δασκαλόπουλος άδειασε ωραία τον αντίπαλο του και με ωραίο πλασέ έκανε το 0-1.

Στο 7΄τετ-α-τετ του Παλαιολόγου απέναντι στον Καψαλιάρη, η μπάλα κατέληξε άουτ.

Το 0-2 ήρθε στο 14΄. Το λάθος του Ηλιόπουλου στην άμυνα του ΠΑΣ, το εκμεταλλεύτηκε ο Ελέζι και πλάσαρε για το 0-2!

Πολύ όμορφο γκολ στο 26΄για την φιλοξενούμενη ομάδα. Μπαλιά του Καντιου στον Ψυχογιό ο οποίος σχεδόν από τη γωνία της μεγάλης περιοχής με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 0-3. Πολύ όμορφο γκολ για τους φιλοξενούμενους.

Στο 31΄μία ακόμη καλή στιγμή για την ΑΕΚ με τον Ελέζι να σουτάρει από μακριά και τον Καψαλιάρη να διώχνει σε κόρνερ.

Το 0-4 για την ΑΕΚ ήρθε από σουτ από πλάγια αριστερά του Ελέζι με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Καψαλιάρη.

Πριν ολοκληρωθεί το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Αθήνας έκανε και το 0-5. Ο Κολιμάτσης με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, κέρδισε τον τερματοφύλακα της Λαμίας.

Τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου ήταν για τη Λαμία. Μάλιστα αυτή ήταν και η πρώτη τελική του ΠΑΣ στο παιχνίδι. Ωραίο κλέψιμο του Αναγνωστόπουλου ο οποίος έκανε τη παράλληλη σέντρα από αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Καψή ο οποίος με δυνατό αριστερό σουτ έστειλε τη μπάλα στην αγκαλιά του Αναργύρου.

Στην επανάληψη, ο Μαρκόπουλος έπειτα από ωραίο 1-2 με τον Ψυχογιό, έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Ένα ωραίο σουτ του Τσιάκα της Λαμίας, απέκρουσε δύσκολα ο Αναργύρου για την ΑΕΚ.

Το 0-6 για την ΑΕΚ ήρθε έπειτα από σέντρα του Μαρκόπουλου από τα αριστερά και σουτ στην κίνηση του Δασκαλόπουλου ο οποίος κέρδισε αμυντικούς και τερματοφύλακα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΠΑΣ Λαμία (Γιώργος Ζαχαρόπουλος): Καψαλιάρης, Ηλιόπουλος (Σκαρλάτος 41′), Χατζηιωάννου, Γκλάβας(c), Καθάργιος, Αναγνωστόπουλος Αθ. (Μόσχος), Τσιάκας (Τσαμαδιάς), Κανάτσι (Φίστι), Καλόγηρος, Τσαντούρης, Καψής (Κουτσονίκας)