ΠΑΣ Λαμία Κ17

Κ-17: Πάλεψε για τον βαθμό, αλλά δεν απέφυγε την ήττα

Εκτός έδρας ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε το μεσημέρι του Σαββάτου η ομάδα Κ-17 του ΠΑΣ Λαμία από την αντίστοιχη ομάδα του ΠΑΟΚ.

Οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Ζαχαρόπουλου φιλοξενήθηκαν από τον ΠΑΟΚ στο αθλητικό κέντρο “Lolas” γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 2-1 σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσαν να φύγουν με την ισοπαλία στο τέλος!

Αγωνιστικά οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με δύο γκολ από το πρώτο κιόλας ημίχρονο όντας ανώτεροι στον αγωνιστικό χώρο. Στο 4ο μόλις λεπτό ο Βρύζας έκανε το 1-0 ενώ στο 19′ ο Τσομπάνης έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη η Λαμία ανέβασε την απόδοσή της και μείωσε στο 68ο λεπτό με τον Καψή!

Μάλιστα είχε μεγάλη ευκαιρία στο φινάλε να κλέψει τον βαθμό της ισοπαλίας χωρίς να τα καταφέρει με το 2-1 να μένει ως το φινάλε.

Αυτό πάντως που αξίζει να σημειώσουμε είναι πως οι κυανόλευκοι έκαναν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο κρατώντας πανό εις μνήμην των ανθρώπων που έχασαν τη ζωή τους στο δυστύχημα των Τεμπών.

Συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Μπελερής, Αρβανίτης, Βυρσωκινός, Κοσίδης, Καλιόγλου, Παπαευθυμίου, Τσομπάνης, Σαπάνης, Βρύζας, Παπαγεωργίου, Μυλωνας,

ΠΑΣ Λαμία: Καψαλιάρης, Σκαρλάτος, Μουστάκας, Κουτσονίκας, Μιχαήλ, Γυφτομήτρος, Κανάτσι, Φίστι, Τσιαντούρης, Μόσχος, Καψής.

Έπαιξαν και οι: Μπαρτολίνι, Σαΐτης, Βαρσαμόγιαννης, Ντούβας, Καλόγηρος