ΠΑΣ Λαμία Κ17

Κ-17: Σπουδαία νίκη επί του πρωτοπόρου ΠΑΟΚ

Published

on

Μεγάλη νίκη και πολύ σημαντικό τρίποντο απέναντι στον πρωτοπόρο του ομίλου ΠΑΟΚ πέτυχε το απόγευμα του Σαββάτου η Κ-17 του ΠΑΣ Λαμία.

Οι κυανόλευκοι του Σπύρου Κουκούλη ήταν καλύτεροι και άξιζαν πέρα για πέρα τη νίκη με την διαιτησία να προκαλεί τις αντιδράσεις τόσο των γηπεδούχων όσο και των φιλάθλων που βρίσκονταν στις κερκίδες.

Το γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Βέρης στο 20ο λεπτό της συνάντησης με τους κυανόλευκους να διατηρούν το προβάδισμα τους μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Πλέον ο ΠΑΣ Λαμία ανέβηκε στους 9 βαθμούς αφήνοντας πίσω την ΑΕΛ με παιχνίδι λιγότερο.

ΠΑΣ Λαμία (Σπύρος Κουκούλης): Καραγιώργος, Καψαλιάρης, Κούτλας, Γκλάβας, Ζαλοκώστας, Κατσίκας, Κλιτοράκης, Τσίτζηρας, Βέρης, Καψής, Νικολόπουλος

ΠΑΟΚ: Αγγελίδης Μαύρης, Σκούρτης, Πασαχίδης, Καστίδης, Λέκα (46′ Δελιόπουλος), Αδάμ, Σνάουτσνερ, Τζίμας (46′ Ιμπραήμ), Παπαγεωργίου (75′ Βασιλειάδης), Γανόπουλος (64′ Ιγνατίου).