ΠΑΣ Λαμία Κ19

Κ-19: Δεύτερη σερί ισοπαλία για τους κυανόλευκους / ΠΑΣ Λαμία – Αστέρας Τρίπολης 1-1

Στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών της Super League K-19 η Λαμία υποδέχθηκε τον Αστέρα Τρίπολης παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας. Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία μετά το 2020 για τους κυανόλευκους και 2 βαθμοί σε 3 ματς στο 2022!

Published

on

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι απειλώντας μόλις στο 6ο λεπτό με τη Λαμία να απαντά στο 23ο λεπτό με σουτ που δεν απείλησε την εστία του πορτιέρο των  Αρκάδων. Μάλιστα ο Αστέρας πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 24ο λεπτό χάνοντας καλή ευκαιρία ένα λεπτό αργότερα να κάνουν δύο τα τέρματά τους.

Στην επανάληψη οι κυανόλευκοι μπήκαν πιο δυνατά ψάχνοντας την ισοφάριση, απείλησαν δις στο 52ο και 57ο λεπτό για να φτάσουν στην ισοφάριση στο 75ο λεπτό. Το σκορ δεν άλλαξε με τους κυανόλευκους να παίρνουν δεύτερη σερί ισοπαλία μετά το παιχνίδι με τον ΟΦΗ την περασμένη Κυριακή!

Το συγκρότημα του Λάκη Παπανικολάου κατάφερε να ανακόψει την ξέφρενη πορεία των Αρκάδων οι οποίοι πραγματοποιούν φέτος πορεία πρωταθλητισμού και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας που δίνει στην ομάδα το απαραίτητο ψυχολογικό boost ενόψει της συνέχειας.

Βαθμολογικά οι κυανόλευκοι παραμένουν ουραγοί στην βαθμολογία με 8 βαθμούς  με 1 νίκη και 5 ισοπαλίες σε 17 παιχνίδια και το επόμενο Σαββατοκύριακο θα φιλοξενηθούν από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό!

Φώτο:asterastripolis.gr

Ακολουθήστε το lamiara.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα κυανόλευκα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Ακολουθήστε το lamiara.gr στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.