ΠΑΣ Λαμία Κ19

Pics | Κ-19: Κατέρρευσε σε ένα πεντάλεπτο ο ΠΑΣ Λαμία

Published

on

Δύσκολο απόγευμα για την Κ-19 του ΠΑΣ Λαμία η οποία φιλοξενήθηκε από την αντίστοιχη ομάδα του Ατρομήτου, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 4-0.

Οι κυανόλευκοι του Λάκη Παπανικολάου δεν κατάφεραν να βάλουν στοπ στα αρνητικά αποτελέσματα, γνωρίζοντας τρίτη διαδοχική ήττα με μια εμφάνιση που σίγουρα δεν ήταν παρόμοια με τις δύο προηγούμενες κόντρα σε Αστέρα Τρίπολης και ΠΑΟΚ.

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ήταν ισορροπημένο με τη Λαμία να μην απειλεί, αλλά και να μην απειλείται αισθητά παρά την υπεροχή των αντιπάλων τόσο σε επίπεδο κατοχής όσο και ευκαιριών.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος πάτησε γκάζι από νωρίς κλειδώνοντας στην ουσία το τρίποντο, σε πέντε λεπτά.

Στο 53′ άνοιξαν το σκορ με τον Αμπαρτζίδη και στο 57′ έκαναν δύο τα τέρματά τους με τον Τσαντήλα σφραγίζοντας τη νίκη. Οι ευκαιρίες συνέχισαν να διαδέχονται η μία την άλλη με τους γηπεδούχους να βρίσκουν και 3ο γκολ στο 80′ και πάλι με τον Τσαντήλα ενώ δύο λεπτά αργότερα έφτασαν στο 4-0 με τον Μπουρνελη το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Στην ουσία ο ΠΑΣ Λαμία ήταν σαν να μην μπήκε ποτέ στο δεύτερο ημίχρονο αφού πέραν των γκολ, οι ευκαιρίες της αναμέτρησης (16-1) αλλά και η κατοχή (65-35) δείχνουν την εικόνα του παιχνιδιού.

Συνθέσεις:

Ατρόμητος: Δήμος, Κούτρας, Σταματούλας, Σκλάβος, Γκίνι, Βαμβακούσης, Παγώνης, Αμπαρτζίδης, Λέντζας, Τσαντίλας, Δαλαμήτρας

Έπαιξαν και οι Μπέκος, Πιζάνιας, Δαμουλιάνος, Μπουρνέλης, Τσαγγάρης

ΠΑΣ Λαμία: Τρόπουλος, Σέντης, Λαμπρόπουλος, Δρόσος, Ρωμανός, Αναγνωστόπουλος, Μαργαρίτης, Αποστόλου, Βρέττας, Κοντονίκος, Γαλαριώτης

Έπαιξαν και οι: Καραγιάννης, Τσαμαλής, Αγγελής Τσάτσος

Ακολουθήστε το lamiara.gr στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα κυανόλευκα νέα στην Ελλάδα και τον υπόλοιπο κόσμο. Ακολουθήστε το lamiara.gr στο Facebook, στο Twitter και στο Instagram για να μαθαίνετε σε χρόνο dt όλα τα νέα.