Νέα από Ελλάδα

Vid | Super League 2: Βασικός και σκόρερ ο Κωστίκας με τον Παναργειακό!

Mόλις 17 λεπτά χρειάστηκε στο παιχνίδι κόντρα στην Καλαμάτα για να ανοίξει λογαριασμό με τα αντίπαλα δίχτυα ο Λαμιώτης, Βασίλης Κωστίκας!

Ο δικός μας Βασίλης, συνεχίζει τη καριέρα του στον Παναργειακό έχοντας επιστρέψει από τον σοβαρό τραυματισμό που τον άφησε εκτός γηπέδων τη περσινή σεζόν και αυτό φρόντισε να το επιβεβαιώσει χθες.

Στη 2η επίσημη συμμετοχή του με τα πράσινα στο φετινό πρωτάθλημα, σκόραρε ισοφαρίζοντας το παιχνίδι σε 1-1, όμως ένας άλλος πρώην κυανόλευκος, ο Χερόνιμο Μπαράλες βρήκε και αυτός δίχτυα χαρίζοντας στην Καλαμάτα το πολύτιμο τρίποντο!

Η Καλαμάτα είχε ανοίξει το σκορ στο 9′ με πέναλτι του Αλγκαρφανάζ, αλλά oι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στο 17′. Ο Ροκάι εκτέλεσε φάουλ λίγα μέτρα κάτω από το κέντρο, η άμυνα της Καλαμάτας… κοιμήθηκε και ο Κωστίκας με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά έκανε το 1-1!

Στο 31′ η Καλαμάτα κέρδισε δεύτερο πέναλτι, αλλά αυτή τη φορά ο Αλγκαρανάζ νικήθηκε από τον Καραργύρη, που κράτησε το 1-1 μέχρι το 95′.

Με γκολ του Μπαράλες στο 5ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η Καλαμάτα νίκησε τελικά με 2-1 τον Παναργειακό και φιγουράρει πλέον μόνη στην κορυφή του β’ ομίλου της Super League.